PAO JE DRIM TIM! Srbija ostvarila utešnu pobedu nad Amerikom: Bogdanović napunio Amerikance, Orlovi će igrati za peto mesto u Kini! VIDEO

SP KINA
12.09.2019. 15:06h

1 / 70 FOTO: DADO ĐILAS

Specijalni izveštači Kurira iz Kine: Predrag Gajić i Dado Đilas

Reprezentacija Srbije igraće za 5. mesto na Svetskom prvenstvu pošto je savladala aktuelnog svetskog prvaka Sjedinjene Američke Države rezultatom 94:89.

Orlovi će u subotu igrati protiv pobednika meča Poljska – Češka.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bogdan Bogdanović sa 28 poena, četiri skoka i šest asistencija, Lučić je ubacio 15, Micić deset, dok je Jokić imao 9 i sedam asistencija.

SAD je predvodio Herison Barns sa 22 poena, Kemba Voker sa 18 i Kris Midlton sa 16 poena.

Srbija je otvorila utakmicu na neverovatan način, a rezultat toga je bilo vođstvo 32:7 posle deset minuta igre.

Odgovor Amerikanaca je usledio odmah, vratili su se posle 25 poena minusa i do poluvremena smanjili na podnošljivih četiri – 44:40.

U drugih 20 minuta Srbija nijednom nije dozvolila Drim timu da preuzme vođstvo.

NE PROPUSTITE

SRBIJA – SAD 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21)

Hala: Donguan

Sudije: Maranjo (Brazil), Ju (Kineski Tajpeh), Kastiljo (Španija)

SRBIJA: Simonović, Bogdanović 28, Bjelica 8, Lučić 15, Raduljica, Birčević, Jokić 9, Milutinov 7, Micić 10, Gudurić, Jović 9, Marjanović 8. Selektor: Aleksandar Đorđević.

SAD: Vajt 2, Mičel 9, Heris 4, Smart, Barns 22, Braun 4, Tejtum, Plamli 2, Tarner 10, Lopez 2, Midlton 16, Voker 18. Selektor: Greg Popović

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Tarner je na liniji penala na 11 sekundi pre kraja pri rezultatu 94:88.  Pogodio je samo jedno slobodno bacanje za konačan rezultat – 94:89

40. minut – Voker za tri – 91:87. Bogdanović postiže jedno od dva – 92:87. Heris je polovičan sa linije penala – 92:88. Jokić je siguran sa penala – 94:88

39. minut – Barns postiže trojku – 91:84.

38. minut – Voker postiže nove poene – 87:81. Bogdanović koristi asistenciju Jokića – 89:81. Bogdanović prolazi kroz odbranu Amerike – 91:81.

37. minut – Kris Midlton je siguran sa penala – 85:77. Odlična kombinacija Bogdanović – Jokić – 87:77. Lagani poeni Vokera – 87:79.

36. minut – Sjajna blokada Bjelice i zakucavanje Micića u kontri – 85:72. Barns pogađa trojku – 85:75. Barns se razigrao, njegovih 17 poena.

35. minut – Bjelica iz velike daljine pogađa trojku, naša 15. – 81:70. Barns smanjuje – 81:72. Vasa Micić pogađa za dva – 83:72.

34. minut – Barns sa linije penala smanjuje rezultat – 78:70. Treći dvocifreni košarkaš Amerike, posle Midltona i Vokera.

33. minut – Lučić je oba puta promašio slobodna bacanja, ali postiže trojku – 78:68. Lučić je posle Bogdanovića drugi dvocifreni košarkaš Srbije.

32. minut – Marjanović je siguran sa linije slobodnih bacanja, osam poena centra Srbije – 75:68.

31. minut – Marjanović otvara poslednju četvrtinu – 73:68

3. ČETVRTINA – 27:28

30. minut – Marjanović je postigao još dva poena – 71:66. Lopez je na liniji penala, smanjuje na 71:68

29. minut – Marjanović je pogodio za dva – 69:63. Braun je polovičan sa penala – 69:64. Midlton uzima loptu Bjelici i zakucava – 69:66.

28. minut – Lučić pogodio za tri poena – 67:61. Vajt uzvraća sa dva poena – 67:63.

27. minut – Nova trojka Bogdanovića, 23 poena – 64:59. Midlton uzvraća sa dva poena – 64:61.

26. minut – Voker pogađa trojku, njihova sedma trojka a njegov 13. poen – 61:56. Mičel vezuje drugu  trojku za Ameriku – 61:59.

25. minut – Nova trojka Bogdanovića – 61:51. Voker postiže dva – 61:53.

24. minut – Bogdanović ponovo siguran za tri – 5/8 za tri, njegovih 17 poena – 56:49. Barns ponovo sa linije penala, Srbija je izašla iz bonusa, Amerikanci imaju samo jedan prekršaj u četvrtini – 56:51. Jović je video prazan prostor i ušao pod reket, 58:51.

23. minut – Barns u kontri postiže poene – 51:47. Dvojka Jokića, – 53:47. Barns je precizan sa linije slobodnih bacanja – 53:49.

22. minut – Trojka Lučića, 9/17 Srbije za tri – 49:42. Heris vraća trojku – 49:45. Sjajna asistencija Jokića za Milutinova i zakucavanje ovog drugog za 51:45.

Loading..

21. minut – Jović postiže prve poene u trećoj četvrtini – 46:40. Mičel uzvraća – 46:42.

2. ČETVRTINA 12:33

20. minut – Jokić je polovičan sa linije penala – 44:38. Tarner u solo akciji – 44:40.

19. minut – Jokić dodaje nova dva poena – 43:32. Tarner postiže trojku iz velike daljine – 43:35. Midlton još jedna trojka za Ameriku – 43:38.

18. minut – Midlton smanjuje 38:28. Voker u naletu – 38:30. Milutinov postiže dva piena uz prekršaj – 41:30. Barns smanjuje – 41:32.

17. minut – Tarner za kucava u kontri – 36:26. Bjelica prekida seriju Amerikanaca – 38:26.

16. minut – Barns siguran za dva – 36:21. Midlton je pogodio za tri poena – 36:24.

🇺🇸

15. minut – Voker je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja – 36:19.

14. minut – Voker preko Bogdanovića postiže nove poene za svoj tim, Amerika u seriji 8:0 – 34:18. Jović prekida seriju – 36:18.

13. minut – Milutinov je promašio dva bacanja, Simonović ofanzivnim skokom doneo novi napad Srbiji. Na MIlutinovu je u kratkom periodu napravljeno tri prekršaja. Mičel pogađa za dva poena – 34:16.

12. minut – Bogdanović je siguran za dva poena – 34:10. Duži prekid jer sudije većaju da li je Bjelica napravio namernu ličnu ili ne. Bjelici su dosuđena dva faula u istom napadu, jedan običan i jedan nameran. Plamli je siguran sa linije penala – 34:12. Mičel u visokom luku postiže prve svoje poene – 34:14.

11. minut – Braun postiže trojku – 32:10

1. ČETVRTINA – 32:7

When you have to show up for work but you really don’t want to do anything. #SRBUSA #FIBAWC

10. minut – Micić još jednom pogađa trojku, njegova druga – 29:7. Bjelica od table u poslednjoj sekundi pogađa trojku – 32:7.

9. minut – Midlton prekida seriju Srbije – 26:7.

8. minut – Opet trojka, Jović – 26:5. Srbija ima 6/6 za tri poena.

7. minut – Nova trojka za Srbiju, Vasa Micić postiže petu trojku za Orlove – 23:5

6. minut – Lučić je ponovo fauliran pri šutu za tri poena. I ponovo je sigurne ruke – 20:5.

5. minut – Lučić je dobio prekršaj pri šutu za tri poena, sva tri puta je bio siguran – 17:5.

Bogdanović je morao da izađe iz igre zbog velike rasekotine na desnom ramenu.

5. minut – Bogdanović 4/4 za tri poena – 14:5.

4. minut – Voker postiže prvu trojku za Amerikance – 11:5

3. minut – Serija Srbije 8:0, Bogdanović postiže drugu trojku – 8:2. Još jedna trojka Bogdanovića – 11:2.

2. minut – Bogdanović je pogodio prvu trojku na meču – 5:2.

1. minut – Milutinov zakucavanjem donosi izjednačenje 2:2, prethodno je Tarner pogodio.

Srbija počinje sa petorkom: Jović, Bogdanović, Lučić, Jokić, Milutinov.

SAD: Barns, Heris, Mičel, Tarner, Voker